Kilka słów o FIVE FOULE

„Marka Five Foule powstała z miłości do koni i z pasji do jeździectwa. To moja niekończąca się inspiracja. Wszystko co tworzę ma tę pasję w swoim DNA .”

Five Foule to rodzinna marka, która łączy pasje i gdzie w twórczym procesie powstają eleganckie, charakteryzujące się swoją niepowtarzalnością produkty. Znakiem rozpoznawczym marki stało się piękne logo, oryginalny design i wysoka jakość produktów. Bogata oferta akcesoriów kierowana jest do pasjonatów jeździectwa oraz entuzjastów mody. Każda apaszka Five Foule niesie ze sobą opowieść o nieustającej miłości do koni, osadzonej w tradycji, która dzięki nowoczesnym technologiom przenoszona jest na luksusowe tkaniny.

Five Foule realizuje wiele projektów modowych i jeździeckich, od indywidualnych zamówień po kolekcje odzieżowe.

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.” – Antoine de Saint-Exupery

PEGAZY

Do naszych najbardziej ulubionych należy kolekcja Pegasus.
„Kolekcja Pegazy to coś więcej niż moda… to stan serca, ducha i umysłu”.

Premierowa sesja kolekcji Pegazy odbyła się w Wenecji. Energia tych cudownych, słonecznych, włoskich dni będzie już na zawsze z naszymi Pegazami, a pełne wolności, pasji i miłości chwile są przesłaniem specjalnej edycji ubrań Five Foule. Pegazy Five Foule mają moc, poczujesz to, jeśli się z nimi tylko spotkasz… nie mamy co do tego wątpliwości.

SEMIRAMIDA

Kiedy Ewa Kassala zaprosiła mnie do swojego świata Semiramidy… ukazał mi się nieznany dotąd świat… starożytny Babilon z bezkresnym błękitem bramy Isztar i oczywiście cudem wiszących ogrodów. Inspiracji do moich projektów zawsze szukam w sztuce… ale tym razem bogactwo i różnorodność Babilonu przerosły moje oczekiwania. Stworzenie stroju jeździeckiego dla Semiramidy i ekwipunku dla jej konia Marzenie, było bardzo trudnym zadaniem. Wysoka kultura ubioru w Babilonie, przebogate wzornictwo, poziom produkcji tkanin, a także technologia pozyskiwania kolorów oraz zdobienia strojów, stawiały bardzo wysoką poprzeczkę nawet w XXI wieku. Strój Semiramidy oparty jest na stylu noszenia się władców Babilonu z uwzględnieniem oczywiście potrzeb samej sztuki jeździeckiej, a ponieważ ideą mojej marki jest kreowanie stylu jeźdźca i konia oraz przemycanie tego stylu do mody i tym razem nie mogło być inaczej. Nie mogło też zabraknąć kwiatów i ogrodów, z których przecież Semiramida słynie najbardziej. Tak więc połączenie, które uwielbiam: koń, kwiaty i mocna kobieta dało początek królewskiej kolekcji z wizerunkiem Semiramidy i jej konia Marzenia. Wyjątkowy zestaw z książką Ewy Kasaali, tworzy apaszka z kolekcji, którą wybraliście Państwo w konkursie FB – apaszka z koniem Semiramidy. Bardzo cieszę się z tego wyboru.

Moja rodzina i ja jesteśmy pasjonatami jeździectwa i mieliśmy kilka koni, ale nigdy karego, o którym osobiście zawsze marzyłam, więc w pewnym sensie, Marzenie ogier Semiramidy stał się również ucieleśnieniem mojego marzenia…

I tak powstał specjalnie do książki Ewy Kassali królewski strój jeździecki dla Semiramidy i ekwipunek jej konia Marzenia, których opisy spotkacie Państwo na kartach tej wspaniałej powieści, a wizerunki w kolekcji Five Foule…

A nasza apaszka FF Marzenie, mam nadzieję, że doda nie tylko elegancji i stylu, ale przede wszystkim dobrej energii i siły Semiramidy w spełnianiu marzeń każdej z Nas.
Jestem niezmiernie wdzięczną za inspirację i zaproszenie Ewie Kassali do tego fascynującego świata i tego niesamowitego projektu… dziękuję Agata Tucka-Marek.

KOWALCZYK SPRING TOUR 2021
BY FIVE FOULE EQUESTRIAN FASHION HOUSE

Maraka współpracuje ze Stadniną Koni Ochaby tworząc jeździeckie zestawy dla LKJ Ochaby, a jeden z nich jest specjalnie dedykowany: „In Memorian Jan Kowalczyk Olympic Champion”.

W Stadninie Koni Ochaby tworzy się nowa historia, „Olypmic Champion Jan Kowalczyk Spring Tour” to wydarzenie sportowe i święto stadniny. Zdobycie przez Lenę Czakańską LKJ Ochaby, pucharu samego Mistrza Jana Kowalczyka tylko to potwierdza. Dekoracyjny outfit Victory i zarządu klubu LKJ Ochaby na Olympic Champion Jan Kowalczyk Spring Tour 2021 by Five Foule Equestrian Fashion House.

ARTEQUUS THEATRE

Podjęcie współpracy z Artequus Theatre Equestre było dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Umiejętności Mistrza Alejandro Barrionuevo i całego zespołu są tak wysoko cenione, że po raz kolejny zespół stanowił trzon ekipy Appasionata Tour i można było ich podziwiać podczas europejskiego tournee.  Five Foule przygotowało kolekcje  odzieży  w stylu carskiej Rosji według projektu Marty Wołtosz.

Five Foule Collection została przygotowana dla Artequus Theatre Equestre specjalnie na Apassionata Tour w stylu carskiej Rosji według projektów Marty Wołtosz dla zespołu w składzie: maestro Alejandro Barrionuevo, Antonio Bello, Rafaela

VIENNA BLUE

Vienna Blue to kolekcja inspirowana habsburską kulturą i tradycją jeździecką najbardziej znanej europejskiej amazonki tej epoki- Sisi. We wzorach na sukniach, koszulach i frakach… pojawiły się malowane pastelowe konie i jej ulubione róże w odcieniach błękitów pruskich. Przewijają się również detale z hofburskiej porcelany, złote podkowy z herbami Five Foule, które mają przynieść szczęście. Przygoda Vienna Blue rozpoczęła się w Wiedniu, w Hofburgu i znajdującej się w nim Hiszpańskiej Szkole Jazdy oraz różanych ogrodach Schonbrunn i przywędrowała do… habsburskiego folwarku w Ochabach. Five Foule łączy historie i pasje.

CABRIOLA

Teatr konny Cabriola to jedyny teatr konny w Polsce. Artystami są konie andaluzyjskie, lusitano i pełnej krwi arabskiej, które dzięki doświadczeniu i doskonałym umiejętnościom jeździeckim Katarzyny Cygler, uczą się  elementów wyższej szkoły jazdy  w specjalnych układach  choreograficznych.  Bogaty repertuar teatru, w którym muzyka łączy taniec koni i ludzi jest zawsze wyjątkowym spektaklem. Kolekcja Horse is the Art dedykowana jest koniom-artystom i wszystkim entuzjastom  jeździectwa, którzy wynoszą tę pasję  do rangi sztuki.zdjęcie event

ENGLISH CLASS

Jesienny „ Hubertus” to wielka tradycja jeździecka i modowa inspiracja kolekcji Five Foule English Class! Złota aura i wyjątkowa atmosfera gościnnej stajni „Portosówka”, piękne konie fryzyjskie Tajga oraz Viggo to właśnie jesienna sielanka w stylu angielskich dam. Kolekcja English Class w kolorach jasnego błękitu, pomarańczy i złota jest zaproszeniem do tej przygody.

PINKY ROSE!

Dziecięca, pełna energii i radości walentynkowa sesja kolekcji Pinky Rose w towarzystwie rozbrykanych źrebaków, zawsze wywołuje uśmiech. Łapmy chwile one są prawdziwym skarbem…zdjęcie event

AKADEMIA SZTUKI JEŹDZIECKIEJ KAROLINY WAJDY W GŁUCHACH

Współpraca z Akademią Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy w Głuchach, to przygoda sama w sobie. Piękne konie andaluzyjskie, atmosfera XIX – wiecznego dworku i właścicielka, tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca. Każdy kogo spotykamy na naszej drodze, wnosi swoją cząstkę w to co robimy.